Haberler

image
DEPREM BÖLGESİNDE RAMAZAN AYI DOLU DOLU GEÇTİ

Vakfımızın birlik ve beraberliğimize katkı sunan etkinleri vesilesi ile 2023 yılı Ramazan-ı Şerif ayı dolu dolu geçti.

Biriz, Beraberiz İftarları

Hatay Valiliğinin yönlendirmesiyle Defne ilçesine kurulan aşevimizde verilen sıcak yemek hizmeti artarak devam ediyor. Depremden en fazla etkilenen illerden Hatay’da Ramazan Ayı boyunca Antakya, Defne ve Yayladağı ilçelerinde günlük 4.500 kişiye iftar ve sahur ikramı yapıldı. Ayrıca Ramazan sonrası Antakya ve Defne ilçelerinde günlük 3.000 kişiye sıcak yemek hizmeti devam ediyor.

Gıda ve Temizlik Kolileri Halka Ulaştırıldı

Deprem bölgesindeki halka ve Ankara’daki ihtiyaç sahiplerine gıda ve temizlik maddelerinin yer aldığı 10.000 koli dağıtımı yapıldı.

Kurban Hizmeti Başlatıldı

Deprem bölgesindeki halkın sıcak yemek, kavurma ve taze et olarak dağıtılmak üzere depremzede besicilerden tedarik edilen kurbanlar afetzede halkımızın hizmetine sunuldu. Böylece hem bölgedeki besicilerimiz ve ihtiyaç sahipleri destekleniyor. Bu konuda duyarlı vatandaşlarımız şükür, adak ve akîka kurbanlarını depremzedeler için bağışlayabiliyor.

Ramazan Etkinlikleri Göz Doldurdu

MÜSDAV tarafından deprem bölgesinde yapılan yardım faaliyetlerinin yanı sıra aziz milletimizin manevi dünyalarındaki enkazı da bertaraf etmesi ve Ramazan-ı Şerif’i bütün güzellikleriyle tadabilmesi amacıyla Yayladağı ilçesinde İftar çadırları yanına kurulan sahnede Yayladağı Kaymakamlığı, İlçe Müftülüğü ve Belediye ile koordine içerisinde çeşitli etkinlikler icra edildi.

Bu kapsamda; sohbetler, çocuk etkinlikleri, konser ve söyleşiler gerçekleştirildi. Etkinlerde, Itri kültür sanat korosu, ses sanatçısı ve müzisyenlerden; Resul Aydemir, Ender Doğan, Mustafa Demirci, Aykut Kuşkaya, Ahmet Hakkı Turabi, Ubeydullah Sezikli, Talha Bora Öge, Akademisyen; Oğuzhan Aydın, Sinema sanatçısı; Cem Uçan, Şair; Nurullah Genç’in yanı sıra müftü, vaiz, akademisyenlerden çeşitli konuşmacılar yer aldı.

Programlarımız MÜSDAV sosyal medya hesaplarından da canlı olarak yayınlanarak daha geniş kitlelere hitap etmesi sağlandı.,

Enderun Usulû Teravih Namazları Manevi Berekete Vesile Oldu

Itrî Kültür sanat Programı kapsamındaki imam hatipli genç kardeşlerimiz tarafından ülkemizde ve yurt dışındaki (Almanya, Avusturya, Belçika ve İsviçre) çeşitli camilerde Enderun usulü ile teravih namazları kıldırıldı. unutulmaya yüz tutmuş enderûn usûlü ile kılınan teravih namazlarından, cami cemaatimiz ziyadesiyle memnun olmuş ve rahmet ayında manevi bir haz yaşamışlardır.

Gençlerle İftarda Buluştuk

Vakfımızda, uluslararası öğrenci toplulukları ve ülkemizden genç arkadaşlarımızla çeşitli zamanlarda iftar sofralarında bir araya geldik. Ailelerinden uzakta iftar yapan kardeşlerimize vakfımızın aile sıcaklığını ikram ettik.

Daha nice Ramazanlara sağlık ve sıhhat içerisinde kavuşmayı umuyor, bu hayırlı hizmetlerimize destek veren, Yönetim Kurulu üyelerimize, vakıf çalışanlarımıza, gönüllülerimize, hayırsever halkımıza, DİTİB, ATİB ve İsviçre Türk Diyanet Vakfına teşekkür ediyoruz.  

devamını oku...
1