MÜSDAV HİZMETİÇİ EĞİTİM SEMİNERLERİ BAŞLADI

11.11.2021

MÜSDAV HİZMETİÇİ EĞİTİM SEMİNERLERİ BAŞLADI

MÜSDAV ve iştiraklerinde görevli çalışma arkadaşlarımıza yönelik planlanan hizmet içi eğitim seminerleri başladı. 12 dersten oluşan ve 6 hafta sürecek olan eğitim seminerlerinin ilki, Yönetim Kurulu Üyemiz ve aynı zamanda Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi BİRCAN tarafından verildi.

Vakfımız toplantı salonunda düzenlenen seminerde vakıf ve vakıf kültürünü anlatan BİRCAN, Harameyn’de (Mekke ve Medine) yürütülen Hac ve Umre hizmetlerinde ve Kudüs ziyaretlerinde vakıfların yaptığı hizmetlerin önemine değindi. Yavuz Sultan Selim Hân’ın Hâkimu’l Harameyn yerine Hâdimu’l Harameyn yani Harameyn’in hizmetkârı vasfını tercih ettiğini söyledi.

BİRCAN konuşmasında “Hacca ve umreye gitmek, her Müslümanın hayalidir. Ömürde belki bir kez nasip olan bu yolculukta hizmetlerin samimi bir şekilde ve vakıf anlayışıyla yerine getirilmesi ne kadar önemliyse, dünyanın çeşitli yerlerinde hizmet ve faaliyetini sürdüren MÜSDAV gibi vakıflarımızın faaliyeti de bir o kadar önemlidir. Ecdadımız kışın yem bulamayan kuşlar için bile bir vakıf kurmuş ve bu anlayışı bir kültür haline getirerek bizlere miras bırakmıştır. Bizler de aynı zamanda görev yaptığımız bu vakıfların kıymetini bilmeli ve bu anlayışla vakıflara sahip çıkmalıyız.” dedi.

Ülkemizdeki ve diğer ülkelerdeki hac ve umre organizasyonları hakkında da bilgi veren BİRCAN, seminerini katılımcıların sorularına cevap vererek tamamladı.