MÜSDAV AKADEMİ YOĞUNLAŞTIRILMIŞ DİL PROGRAMLARI BAŞLATIYOR

13.09.2021

Müsdav Akademi Yoğunlaştırılmış Dil Programları Başlatıyor

MÜSDAV Akademi’nin Diyanet İşleri Başkanlığı personelinin yurt dışı din hizmetleri ve akademik çalışmalarına katkı sağlamak gayesiyle başlattığı yabancı dil eğitim seferberliği aynı heyecanla devam etmektedir. Ülkemizin en büyük yabancı dil eğitim merkezlerinden biri haline gelen vakfımız yoğunlaştırılmış dil programları başlatıyor.

Özellikle yurtdışına din görevlisi olarak gitmek isteyen personelden vakfımıza ulaşan talepler doğrultusunda, yoğunlaştırılmış dil kursu planlandı ve 20 Ekim’e kadar başvuruları devam edecek dil kursunun eğitimleri 1-5 Kasım’da başlayacak.

2021-2022 eğitim öğretim yılında eğitimler devam ediyor.

MÜSDAV Akademi, yurt dışı görevlere hazırlanan veya akademik kariyer hedefi bulunan kamu görevlilerine ve yakınlarına katkı sağlamak gayesiyle başlattığı dil eğitimi seferberliğini aynı heyecanla devam ettiriyor. Ülkemizin en büyük yabancı dil eğitim merkezlerinden biri haline gelen Müsdav Akademi, ihtiyaç ve talepler doğrultusunda bu dönem, mevcut programlara yoğunlaştırılmış dil programları da ekledi.

2021-2022 Eğitim-öğretim yılında yeni dönem dil kurslarının ilki 1 Eylül 2021 tarihinde başlamıştı ve halen 773 kişi eğitime devam etmektedir. Hassaten yurtdışına din görevlisi olarak gitmek isteyen Diyanet personelinin, TELC sınavlarından A2 düzeyinde kısa sürede belge alabilmeleri ve hedeflerine ulaşabilmeleri için mevcut dil eğitimi kurslarına ilaveten Almanca A2 sınavlarına yönelik yoğunlaştırılmış kurs programı hazırlandı.

Müsdav Akademi kapsamındaki dil eğitimi programları yurt içinden ve yurt dışından zaman ve mesafede kolaylık sağlaması açısından online platformlar üzerinden yapılmaktadır. Böylelikle kurslara ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından katılım sağlanabiliyor.

Düzenlenen tüm dil eğitim programlarında, kursiyerlerin akademik çalışma yapabilecek gerekli alt yapıya ulaşmaları, yurt dışı görevlendirmeleriyle ilgili sınavlarda başarılı olmaları, okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini istenilen düzeye getirmeleri ve en az A1 ve A2 düzeyinde, akabinde de daha üst seviyelerde sertifika alabilmeleri ya da yeterli YDS dil puanı almaları gibi hedeflere göre planlandı.

Program, kursiyerlerin ulusal ya da uluslararası geçerliliği olan YDS, TOEFL IBT, TELC, DELF / DALF sınavlarında ilgili belgeyi alabilmeleri için gerekli bilgi ve becerileri edinmelerine de imkân sağlayacak şekilde hazırlandı.

Önceki dönem kurslarında elde edilen başarılarla, dil eğitiminde başarının adresi olan MÜSDAV Akademi’nin Dil programlarından, İlkokul, ortaöğretim, lisans ya da lisansüstü öğrenim ayrımı yapılmadan, MEB ve Diyanet personelin eğitim öğretim görmekte olan tüm çocukları da faydalanabilmektedir.Tecrübeli ekip, uzman kadro

Dil programlarının uygulanmasında niteliğin ve kalitenin sağlanması, aynı zamanda belge sınavlarında daha verimli sonuçlar elde edilmesi amacıyla ülkemizin saygın üniversiteleri ve eğitim kurumlarından, Ankara Üniversitesi TÖMER, Hacettepe Üniversitesi Dil Okulları, Fransız Kültür Merkezi, Deutschmitspring Verlag ve Çağrı Dil Okulları ile anlaşmalar yapılarak, alanında yetkin ve deneyimli yerli ve yabancı öğretmenlerden uzman bir kadro kuruldu.Ayrıntılı Bilgi : 0 850 260 10 10 (iletişim merkezi)


Online Kayıt için: https://vakifglobal.com/Egitim