ÇELEBİ PROGRAMI YENİ DÖNEM BAŞVURULARI BAŞLADI

17.09.2021

Müslüman toplulukların yaşadığı coğrafyalarda nitelikli insan kaynağını artırmak, islamın evrensel değerlerini yeryüzüne tanıtmak maksadıyla faaliyete geçirdiğimiz Çelebi Programında 2. Dönem kayıtları başlıyor. 6-17 Eylül 2021 tarihleri arasında Almanca, Çince, Farsça, Fransızca, İspanyolca, Japonca ve Rusça dil programı uygulayan İmam Hatip Liseleri’nin hazırlık sınıflarına yerleşen öğrencilerin katılabileceği programın başvuruları alınmaya başladı.

Egitim Programı 11 Okulda 7 Dili Kapsayacak

Geçtiğimiz Almanca, Çince, Farsça, Fransızca, İspanyolca, Japonca ve Rusça dillerinde eğitim veren 3 farklı ildeki 9 okulda ile faaliyetlerine başlayan Çelebi Programı’nda 2021-2022 döneminde okul sayısı 11’e yükselirken öğrenci sayısının 550 olması bekleniyor.

Kişisel Gelişim Ve Eğitim Programları Gerçekleştirilecek

Program kapsamında 2021-2022 eğitim öğretim yılında çok sayıda etkinlik gerçekleştirilecek. Alanında uzman konuk ve yazarlarla buluşmalar, kitap ve film tahlilleri, sosyal etkinlikler, tematik buluşmalar, çeşitli yarışmalar ve gezi programlarının yapılacağı Çelebi Programına %70 katılım sağlayan öğrenciler eğitim gördükleri dilin konuşulduğu ülkeye yurtdışı gezisi ile ödüllendirilecek. Yıl boyunca ayda iki defa geçekleştirilecek programlarda medeniyet, dil, tarih, coğrafya, kültür ve dil hakkında fikir sahibi olma, analitik düşünme yeteneği, kendini ifade edebilme, bilgi hazinelerini geliştirme gibi çeşitli kazanımlar hedefleniyor.

Burs Programının Kapsamı

Burs programı Almanca, Çince, Farsça, Fransızca, İspanyolca, Japonca ve Rusça dillerinin temel yabancı dil olarak öğretildiği İmam Hatip Liselerini tercih edip kayıt yaptıran öğrencileri kapsamaktadır. Başvurusu kabul edilen öğrencilere 9 ay süresince eğitim bursu verilecek.

Evrak Teslim Süreci

Başvuru Formu ve ekinde istenen belgeler 6-17 Eylül tarihleri arasında okul müdürlüklerine teslim edilecektir. Okul idareleri kendilerine teslim edilen evrakı inceleyerek uygun başvurulara ait evrakı vakfımıza ileteceklerdir.

Başvuru Şartları ve İstenilen Belgeler

Başvuru Şartları
LGS sınavı ile burs programı çerçevesinde belirlenen Dil Proje Anadolu İmam Hatip Liselerinden birini birisini kazanmak ve kayıt yaptırmak.

Başvuru sırasında yanıltıcı veya gerçeğe aykırı beyanda bulunmamak,

Eğitim programı bünyesinde eğitimine devam ediyor olmak

 

Başvuru Belgeleri

Online Başvuru formu ( İlanda belirtilen link üzerinden doldurulup gönderilecektir.)

Başvuru Kayıt Formu (Okul idarelerinden temin edilecektir.)

Bir adet vesikalık fotoğraf

Nüfus kayıt örneği (e-devlet)

Banka hesap cüzdan fotokopisi veya IBAN bilgilerini gösteren belge

 

Online Başvuru için tıklayınız.

https://forms.gle/SWVsnZSkqyMk8aMT8


Bilgi ve İrtibat için

0850 260 1997

Müsdav İstanbul il Temsilciliği