MÜSDAV’DA RAMAZAN BİR BAŞKA…

17.09.2021

MÜSDAV AKADEMİ RAMAZAN ATÖLYELERİ DEVAM EDİYOR.
MÜSDAV’DA RAMAZAN BİR BAŞKA…
MÜSDAV AKADEMİ RAMAZAN ATÖLYELERİ DEVAM EDİYOR.
12 Nisan’da başlayan 10 Mayıs’ta sona erecek olan “Müsdav Akademi Ramazan Etkinlikleri” çocuk, genç ve yetişkinlere yönelik çevrimiçi ve yüz yüze 23 farklı atölyeden oluşuyor.
1997’den bu yana Diyanet İşleri Başkanlığının da himayesiyle din eğitimi ve din hizmetleri konusunda kapsamlı hizmetler ifa eden “Uluslararası Müslüman Topluluklarla Dayanışma Vakfı” (MÜSDAV), 2021 Ramazan etkinlikleriyle de göz dolduruyor.
Vakfın eğitim faaliyetlerini yürütmek amacıyla kurulan Müsdav Akademi, Ramazan ayı ile birlikte çocuklara, gençlere ve yetişkinlere yönelik bir dizi program hazırladı. Programla farklı yaş gruplarındaki insanımızın Ramazan ayının manevi iklimini hissetmeleri, manevi değerlerin ve geleneklerin canlı tutulması ve Ramazan’ı keyifli geçirmeleri hedefleniyor.
Her yaş grubuna hitaben farklı konu başlıklarında düzenlenen atölyeler, çevrimiçi olarak alanında uzman eğitimcilerin ve alanında uzman konukların katılımıyla gerçekleşiyor.
Atölyeler katılımcılara zengin bir içerik sunuluyor.
MÜSDAV Akademi, Ramazan ayına özel, çocuk, genç ve yetişkinlere yönelik Ramazan Atölyeleri hazırladı. Bu atölyeler Müsdav Çocuk ve Müsdav Genç konseptleri altında derlendi.
MÜSDAV Çocuk Ramazan Atölyesinde: Okul öncesi grubu çocuklar için, “Peygamberleri Tanıyorum”, “Benim Canım Peygamberim”, “Tefekkür Atölyesi” ve “Cuma Bayramı Etkinlikleri” başlıkları içeren atölyeler açıldı.
7-13 yaş gurubu çocuklar için hazırlanan Ramazan Atölyesi ise “Peygamberleri Tanıyorum”, “Tefekkür Atölyesi” ve “Cuma Bayramı Etkinlikleri” başlıklarından oluşuyor.


MÜSDAV Genç Ramazan Atölyesinde;
18 yaş ve üzeri gençler için, çevrimiçi ve tek oturumluk programlar gerçekleştiriliyor. “Ramazan’da Gençlerle Hasbihal”, “Karikatür Atölyesi”, “Ramazan’da Nebevi Beslenme”, “Bizim Yunus ve Yunus Divanı’ndan Günümüze Yansıyan Değerler” ve “Dijital Mahremiyet” konuları işleniyor.


Hanımlara yönelik atölyelerde ise; “Kur’an-ı Kerim ve Tecvid Dersleri”, “Nakış Atölyesi”, “Kurabiye Atölyesi”, “Çiz kek Atölyesi”, ve “Epoksi Atölyesi” gibi atölyeler yer alıyor.
Dini musiki atölyelerinde usta öğreticiler birebir eğitim veriyor.
Pandemi ile ilgili gerekli tedbirler alınarak Musiki Atölyesinde; bendir, kalimba, ney, keman ve dini musiki eğitimleri, katılımcılara Müsdav Akademi binasında yüz yüze veriliyor.
Kültür ve sanatın genç nesiller tarafından benimsenmesini ve özümsenmesini amaçlayan bu dini musiki eğitimlerini, alanında uzman hocalar takdim ediyor.
Ramazan boyunca devam edecek etkinliklere katılım ücretsiz.
MÜSDAV’ın geçmiş yıllarda Ramazan ayında gerçekleştirdiği dini içerikli hayrî ve sosyal faaliyetler çeşitlenirken, 2021 yılı Ramazan Etkinlikleri çocuk, genç ve yetişkin, her yaştaki katılımcıların yoğun ilgisini görüyor.
Katılımın ücretsiz olduğu atölyeler otuz gün boyunca 23 farklı konu başlığıyla devam edecek ve 10 Mayıs’ta “Bayram Özel Programı” ile sona erecek.
Her yaş grubuna hitap eden atölyeler hakkında bilgi ve kayıt için www.musdav.org.tr ve musdav_akademi İnstagram adresi ziyaret edilebilir.