Diyanet İşleri Başkanı'ndan Vakfımıza Ziyaret

17.09.2021

İslam dininin evrensel barış ve esenlik mesajının insanlığa ulaştırılması amacıyla 1997 yılından beri faaliyetler yürüten Vakfımız önemli bir misafire ev sahipliği yaptı.
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Sayın Ali ERBAŞ Vakfımızı ziyaret ederek 2020 yılı faaliyetleri hakkında bilgiler aldı ve 2021 yılında gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetlerle ilgili tavsiyelerde bulundu.
Vakıf hizmetlerinin herhangi bir maddi menfaat beklemeden kalıcı hayır işleri olduğunu belirten Sayın Erbaş, insanın geride bırakabileceği en değerli şeyin de topluma hizmet için ortaya konan vakıf eserleri ve hizmetleri olduğunu vurguladı.
MÜSDAV’ın 2020 yılı içerisinde gerçekleştirdiği eğitim, kültür, din hizmeti ve hayır hizmeti kapsamındaki faaliyetlerden dolayı büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Diyanet İşleri Başkanı, özellikle Vakfın nitelikli insan kaynağı yetiştirmeye yönelik hazırladığı projeli işlerin çok kıymetli sonuçlarının olacağına inandığını belirtti.
Başkan Ali Erbaş, ziyareti sırasında Vakıf bünyesinde faaliyete giren Müsdav Akademi binasını da gezerek burada yapılabilecek faaliyetler konusunda görüş ve düşüncelerini Vakıf yönetimiyle paylaştı. Akademi binasının birçok hizmet için değerlendirilebilecek şekilde planlandığını görmekten memnuniyet duyduğunu ifade eden Sayın Erbaş, buralarda özellikle gençliğe yönelik hizmetler ifa etmek gerektiğini, salgın döneminin zorluklarının aşılmasıyla birlikte aktif biçimde gençlere yönelik faaliyetler yapılmasının önemli olduğunu vurguladı.
Ziyaret sırasında MÜSDAV Yönetim Kurulu Başkanı Erdal ATALAY ve yönetim kurulu üyeleri tarafından Vakfın faaliyetleri hakkında kapsamlı bir sunum gerçekleştirildi. 2020 yılında yerine getirilen hizmetlerin ve Vakfın kurumsal kapasitesinin detaylı bir şekilde sunulduğu ziyarette, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Haydar BEKİROĞLU, Yönetim Kurulu Üyeleri Abdulhadi TURUS, Remzi BİRCAN, M. Hakkı ÖZER, Zeki SAYAR ve Ahmet BELADA da hazır bulundular.
Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Erdal ATALAY, Diyanet İşleri Başkanını Vakıfta görmekten ve hizmetleri kendilerinin görüş ve istişarelerine sunmaktan onur duyduklarını, Sayın Başkan’ın Vakfı ziyaret etmesinin hem yönetim kurulu açısından hem de Vakıf çalışanları yönünden çok kıymetli olduğunu ve çalışma azimlerini artırdığını belirtti.