GAZİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. MUSA YILDIZ VAKFIMIZI ZİYARET ETTİ

04.05.2023

 

Vakfımızın eğitim faaliyetlerinde iş birliği yaptığı Ankara Gazi Üniversitesinin Rektörü Prof. Dr. Musa YILDIZ vakfımızı ziyaret etti.

Ankara Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Musa YILDIZ vakfımıza nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Dr. Haydar BEKİROĞLU, Genel Koordinatörümüz ve iştiraklerimizin müdürleri hazır bulundular.

Vakfımız daha önce eğitim faaliyetlerinde iş birlikleri geliştirdiği Ankara Gazi Üniversitesi ile protokol imzalayarak kurumsal ilişkilerini güçlendirmişti. Bu çerçevede çeşitli eğitim, kültür ve sanat alanlarında ortak çalışmalar yürütülmektedir.

Ziyaret esnasında Genel Koordinatörümüz Mehmet YOLCU tarafından vakfımızın tanıtım sunumu yapılarak faaliyetlerimiz hakkında bilgi verildi. Vakfımızın yürüttüğü uluslararası faaliyetlerde daha geniş iş birlikleri yapılabileceğini vurgulayan Rektör YILDIZ; “Özellikle Çelebi Programı gibi eğitim alanları ve dil becerilerinin geliştirilmesine yönelik nitelikli çalışmalar, önemli bir boşluğu doldurmaktadır. Üniversitemizin yabancı dil potansiyelinin öğrencilere tanıtılması noktasında ve öğrencilerimizin eğitimlerine destek olacak faaliyetlerde üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Çelebi Programı ile kültür ve medeniyetimizin birikimini farklı ülkelere ve sonraki nesillere aktaracak nitelikli bireylerin yetişmesini kıymetli buluyorum. MÜSDAV’ı da bu güzel çalışmalara imza attığı için tebrik ediyorum” dedi.

Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Dr. Haydar BEKİROĞLU; “Akademik başarısı ile Dünya’da sayılı okullardan olan ve ülkemizin de köklü eğitim kurumlarından biri olan Gazi Üniversitesi ile imzaladığımız iş birliği protokolü hizmet ve faaliyetlerimizde bizlere güç katmıştır. Çelebi programımız gibi özellikle dil alanında kendini yetiştirmek isteyen öğrencilerin aynı zamanda medeniyetimizin değerlerine sahip erdemli bir birey olarak yetişmelerinde yapılan iş birliği çok kıymetlidir.” dedi.

Ziyarette Sayın Rektörümüz Yönetim Kurulu Başkan Vekilimize hediye takdim ettiler. Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz de Itrî Kültür Sanat Programı öğrencilerinin hazırladığı hât tablosunu ve kendisi adına bir hafıza bağlanan burs sertifikasını Sayın YILDIZ’a takdim ettiler.

 Nazik ziyaretleri ve kıymetli istişareleri için Prof. Dr. Musa YILDIZ’a teşekkür ederiz.