MGÜ REKTÖRÜNDEN VAKFIMIZA ANLAMLI ZİYARET

04.05.2023

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan ÖZDEN vakfımızı ziyaret etti.

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Erhan ÖZDEN vakfımıza nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut ÖZDEMİR ve Başkan Vekilimiz Dr. Haydar BEKİROĞLU hazır bulundular.

Vakfımız daha önce imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde Ankara Müzik ve güzel Sanatlar Üniversitesi ile ortak çalışmalar yürütmekte, Itrî Kültür Sanat Programı başta olmak üzere sanatsal faaliyetlerimizde, ulusal ve uluslararası çalışma alanlarımızda yakın iş birliği gerçekleştirmektedir.

Ziyaret esnasında Genel Koordinatörümüz Mehmet YOLCU tarafından vakfımızın tanıtım sunumu yapılarak faaliyetlerimiz hakkında bilgi verildi. Yürütülen proje ve programların niteliğinden ziyadesiyle memnun kalan ÖZDEN, iş birliği alanlarının arttırılmasının önemine vurgu yaptı. ÖZDEN; “Özellikle müzik ve görsel sanatlar alanında nitelikli eserlerin ortaya çıkmasına vesile olan Itrî projesini kurum olarak desteklemekten mutluluk duymaktayız. Öğrencilerimize ufuk kazandıracak çalıştay ve kamp programlarının arttırılması gerektiğine inanıyorum. Bu anlamda yaz aylarında bu etkinliklerin yapılması ve öğrencilerimizin alanında uzman sanatçılarla buluşturulması güzel olacaktır.” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut ÖZDEMİR; “Nitelikli insan kaynağı yetiştirilmesi noktasında devam eden program ve projelerimizde üniversitelerin akademik katkılarını çok önemli buluyoruz. Bu anlamda Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesinin kıymetli yöneticilerine ve akademik kadrolarındaki değerli eğitimcilerimize teşekkür ediyorum.” Dedi.

Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Dr. Haydar BEKİROĞLU; “Itrî Kültür Sanat Programının bu günlere gelmesinde Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesindeki fedakâr hocalarımızın önemli katkıları olmuştur. Programa katılan öğrencilerin ufku geniş erdemli bir sanatçı olarak yetişmelerinde yapılan iş birliği çok kıymetlidir.” dedi.

Ziyarette Sayın Rektörümüz iki eserini Yönetim Kurulu Başkanımıza takdim ettiler. Yönetim Kurulu Başkanımız da Itrî Kültür Sanat Programı öğrencilerinin hazırladığı tezhip tablosunu ve kendisi adına bir hafıza bağlanan burs sertifikasını Sayın ÖZDEN’e takdim ettiler.

 Nazik ziyaretleri ve kıymetli istişareleri için Prof. Dr. Erhan ÖZDEN’e teşekkür ederiz.