MÜSDAV’DAN ANKARA MÜZİK VE GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİNE ZİYARET

21.07.2022

   Vakfımız yönetim kurulu başkanı ve üyeleri ile kültür sanat alanında işbirliği yaptığı hocalarımız yeni atanan Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Erhan ÖZDEN’i ziyaret ederek istişarelerde bulundular. MÜSDAV tarafından başlatılan Itrî Kültür Sanat Programı ilgili kurumlarla ve üniversiteler ile işbirliği içerisinde yürütülmeye devam ediliyor. Ülkemize değer katan sanat okullarına ve öğrencilerine katkı sağlamayı, öğrencilerin nitelikli çalışmalarını yurtiçi ve yurtdışında icra edebilecekleri programlar tertip etmeyi, ülkemizin kültür ve değerlerinin tanıtılmasına katkı sağlamayı ve musiki ve geleneksel- çağdaş görsel sanatların dili ile insanlar arasında kardeşlik ve gönül köprüleri kurmayı amaçlayan Itri Kültür Sanat Programına AGÜ de destek sağlıyor. Ülkemizdeki milli ve manevi değerlerin yaygınlaştırılmasına katkı sağlayan ve İslam coğrafyasındaki diğer ülkelere model olan İmam-Hatip Liseleri zaman içerisinde değişen şartlara ve ihtiyaçlara göre müfredatı itibari ile çeşitlendirilmiş olup “Musiki” ve “Geleneksel-Çağdaş Görsel Sanatlar” programları İmam-Hatip liseleri müfredatına dahil edilmiştir. MÜSDAV İmam Hatip Liselerinde uygulanan bu programlar kapsamındaki öğrencilere çeşitli destekler sağlamaktadır. Itri Kültür Sanat Programı ile ilgili istişarelerde bulunmak üzere MÜSDAV Heyeti Ankara Müzik Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörünü makamında ziyaret ettiler. Ziyarete MÜSDAV Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut ÖZDEMİR, Başkan Vekili Haydar BEKİROĞLU, Ankara İlahiyat Fakültesi Öğr. Üyesi Doç.Dr. Fatih KOCA ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğr. Üyesi Dr. Muhammet SEVİNÇ katıldı.

   MÜSDAV Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mahmut ÖZDEMİR, üniversite yönetimine ilgi ve alakaları için teşekkür ederek, “Gençlerin çözüm üretebilen, sanatta aktif olarak rol alabilen bireyler olarak yetişmesini amaçlayan ve bu konuda faaliyetler yürüten resmi ve sivil müesseselerin, bu faaliyetlerini daha ileri seviyeye taşıyabilmesi için gayret göstermesi gerekmektedir. MÜSDAV, tüm dünya coğrafyasında sunduğu hizmetlerin niteliğini ve verimliliğini artırmak amacıyla gençlerin yetişmesine yönelik birçok proje ve program geliştirmek üzere birçok kurum ve kuruluş ile iş birliği yapmaktadır. Kültür ve sanat dilinin vakfımızın amaçlarını gerçekleştirmekteki ehemmiyetini düşünerek hazırladığımız programımızın, sanat, bilim, eğitim ve düşünce alanında insanları yetiştirmeyi, bilimsel-sanatsal projeler ve yayınlar yoluyla hizmet etmeyi misyon edinmiş Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesinin de paydaşı olduğu bir zeminde yürütülmesinin programımıza değer katacağına inanmaktayız. Biz MÜSDAV olarak gençlerimizi desteklemek konusunda üzerimize düşeni yapmaya hazırız.” dedi.

    Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Erhan ÖZDEN teşekkürlerini ve bu iş birliği hakkındaki memnuniyetlerini ileterek “Sanat alanında yapılan bu çalışmalar, Türkiye'nin sanat ve kültür hayatında beklentilerini karşılayarak; müziğin ve sanatın dünyaya açılan kapısı olacaktır. Hem kültür hem sanat olarak buralarda yetişen gençlerin Türkiye'nin geleceğinde çok önemli işler başaracağına inancımız tam, üniversite olarak yapılacak olan faaliyetlere sonuna kadar destek vereceğiz.” ifadelerini kullandı.