GENÇ MÜSDAV GENÇLİK FUARINA KATILDI

20.05.2022

MÜSDAV GENÇ, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (KAGEM) tarafından 13-15 Mayıs 2022 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirdiği "Denge ve Alem" temalı 8. TDV Gençlik Fuarı’na katıldı. 39 sivil toplum kuruluşunun gençlik teşkilatlarının katıldığı fuar Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
Gönüllü Gençlerimizin görev aldığı fuarda, MÜSDAV GENÇ standımıza ilgi yoğundu. Bir Hafız Yetiştiriyorum, Çelebi ve Itrî Kültür Sanat programlarımız başta olmak üzere misafirlere vakfımızın faaliyetleri anlatıldı. Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Ali ERBAŞ ve Muhtereme eşleri Seher ERBAŞ Hanımefendi’nin yanı sıra, seçkin misafirler standımıza ziyaretlerde bulundu.
Itri Projesi Kapsamındaki okullarımızdan Üsküdar Hakkı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri üç gün boyunca musiki icrası, Hat ve Ebru atölye çalışmaları gerçekleştirdi. Ayrıca cuma ve cumartesi günü ödüllü Kahoot Yarışmasına ilgi yoğun oldu.
Vakfımız Yönetim Kurulu üyesi ve Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Doç.Dr. Fatih KURT beyefendi ‘’Âlemin Dengesi İmanlı Gençlik’’ konulu seminer verdi. Konuşmalarında, imanlı gencin alemin dengesini korumada üstlendiği rolü anlatarak, “İmanlı genç sadece kendisi için değil, tüm alem için çalışan kimsedir. Bu sebeple gençlik alemin dengesini korumada çok önemli bir fonksiyona sahiptir.” dedi
Diğer STK’larımızın da çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiği fuar, pazar günü UİP öğrencilerinin mezuniyet töreni sonrası katılımcı sivil toplum kuruluşlarına teşekkür belgesi takdimi ile sona erdi.
Bu güzel etkinliğin gerçekleştirilmesinde emek veren Türkiye Diyanet Vakfı’ na KAGEM yetkililerine ve görev alan gençlerimize teşekkür ediyoruz.