Dursun Ali Coşkun


Eğitim ve Tanıtım Komisyon Üyesi


Adres : Hacettepe Mahallesi Ev Kadını Sokak No:28 Altındağ/ANKARA
Telefon : +90 (312) 431 68 95-96
E-Posta :-


Özgeçmiş


1963 yılında Aksaray İli Ortaköy İlçesi Hacımahmutuşağı Köyünde doğdu. İlkokulu köyünde tamamladı. İlkokuldan sonra köyünde bulunan Kur'an Kursunda babasından hafızlık dersleri almaya başladı.

1982 yılında İmam Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra İlk görevine 1983 yılında Aksaray İli Gücünkaya Köyü Camii İmam Hatibi olarak başladı. Aynı yıl Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı. 1988 yılında İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 1989 yılında 6 ay süreyle Antalya Hacı Mehmet Gebizli Eğitim Merkezinde Müftülük-Vaizlik Hizmet İçi Eğitim Kursuna katıldı.
Sırasıyla Adıyaman / Gölbaşı İlçe Vaizliği (1989–1991), Aksaray / Eskil İlçe Müftülüğü (1991–1996), yurt dışı hizmeti (1996–2002) Bu süre içerisinde 2 yıl Frankfurt Din Hizmetleri Ataşeliğini vekâleten yürüttü. Rize İl Müftü Yardımcılığı (2002–2005) görevlerinde bulundu. 2005–2008 yılları Arasında Mersin İli Anamur İlçe Müftülüğü, 2008-2011 yılları arasında Ankara İli Polatlı İlçe Müftülüğü yaptı.
01.05.2011 tarihli Kararname ile Mardin İl Müftüsü olarak atanan Dursun Ali COŞKUN, 16.01.2017 tarihinde Mersin İl Müftülüğü görevine başladı.
Mersin İl Müftülüğü görevinden 16.02.2018 tarihinde ayrılarak, 19.02.2018 tarihinde tedviren atandığı Atama I Daire Başkanlığı görevine 29.03.2018 tarihinde asaleten başlamıştır.
07.11.2019 tarihinde Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Yurtdışı Eğitim ve Rehberlik Daire Başkanlığına atanmıştır.
Arapça ve İngilizce bilip, evli ve iki çocuk babasıdır.