Geleneksel Hale Gelen İftar Programlarımız Vakıf Genel Merkezinde Gerçekleştirildi


Ramazan Ayında Geleneksel Hale Gelen İftar Programlarımız Vakıf Genel Merkezinde Gerçekleştirildi

Ramazan Ayında Geleneksel Hale Gelen İftar Programlarımız Vakıf Genel Merkezinde Gerçekleştirildi

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı koordinesinde Türkiye’de eğitim gören Uluslararası İlahiyat ve Uluslararası Konuk Öğrenci Programı(UİP) öğrencilerine yönelik, Ramazan ayında geleneksel hale gelen iftar programlarımız gerçekleştirildi.

27 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleşen iftar, Diyanet İşleri Başkanlığı Yurtdışı Sosyal ve Kültürel İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanı Sema YİĞİT’in katılımıyla, 28 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleşen iftar ise, Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürü ve Müsdav Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdal ATALAY’ın katılımıyla güzel bir sohbet ortamında gerçekleşti.

İftar öncesi ve sonrasında öğrencilere Vakfımız faaliyet alanları başta olmak üzere çeşitli konularda bilgi verildi. Ayrıca, bölgenin tarihi dokusuna uygun, klasik Ankara evi olarak inşa edilmiş olan Vakıf Genel Merkezimiz ve çevredeki tarihi doku hakkında da öğrenciler bilgilendirildi. Güzel ve sıcak bir sıcak ortamda geçen iftar programından öğrenciler memnun olarak ayrıldılar.